با هم خارجی سیاسی دستگاه احمدی نژاد

با هم: خارجی سیاسی دستگاه احمدی نژاد احمدی نژاد اخبار سیاسی و اجتماعی

گت بلاگز اخبار سیاسی و اجتماعی احمدی‌نژاد خود را بازنشسته نمی‌کند / ناصر ایمانی

جامعه از جریان‌های سیاسی هم عبور کرده چه رسد به احمدی‌نژاد| او پایگاهی میان نیروهای نظامی ندارد 

احمدی‌نژاد خود را بازنشسته نمی‌کند / ناصر ایمانی

ناصر ایمانی: احمدی نژاد خود را بازنشسته نمی کند

عبارات مهم : خارجی

جامعه از جریان های سیاسی هم عبور کرده چه رسد به احمدی نژاد| او پایگاهی میان نیروهای نظامی ندارد

یک تحلیلگر پرسشها سیاسی گفت: احمدی نژاد فردی نیست که ساکت بنشیند، در کنجی برود و سال ها انتظار بکشد تا بعد ببیند چه زمانی می تواند به صحنه بیاید. واقعا جامعه خیلی وقت است از احمدی نژاد عبور کرده، حتی جامعه از جریان های سیاسی مرسوم هم عبور کرده هست، چه رسد به احمدی نژاد.

ناصر ایمانی راجع به علت سکوت این روزهای محمود احمدی نژاد به خبرآنلاین گفت: بقایی و مشایی اعضای تیم فکری، نقطه اتکا و مورد اعتماد و اطمینان احمدی نژاد بودند. هر دوی آنها الان از دسترس خارج هستند و این مسئله احمدی نژاد را دچار کمبود ایدئولوژی و استراتژی کرده است.

احمدی‌نژاد خود را بازنشسته نمی‌کند / ناصر ایمانی

وی افزود: احمدی نژاد در یک سال اخیر اقداماتی مانند بست نشینی در حرم عبدالعظیم حسنی، برگزاری تجمعات در امامزاده صالح و نامه نگاری ها را انجام داد ولی بازخورد مورد انتظارش را از جامعه دریافت نکرد. بنابراین به هر علت بهتر می بیند، سکوت کند.

این تحلیلگر پرسشها سیاسی با اشاره به محتوای نامه های احمدی نژاد اظهار کرد: او در نامه نگاری های اخیرش مطلبی را دائم تکرار کرد و نوشت «به زودی اتفاقات بزرگی می افتد و این اوضاع عوض کردن خواهد کرد». این روزها شاید احمدی نژاد منتظر وقوع آن اتفاقات هست. فکر می کند مسئولیت مهم خود را انجام، هشدارهای مورد نیاز را داده و اتمام حجت کرده است بنابراین کنار نشسته و منتظر است.

جامعه از جریان‌های سیاسی هم عبور کرده چه رسد به احمدی‌نژاد| او پایگاهی میان نیروهای نظامی ندارد 

وی ادامه داد: البته احمدی نژاد فردی نیست که ساکت بنشیند، در کنجی برود و سال ها انتظار بکشد تا بعد ببیند چه زمانی می تواند به صحنه بیاید. مانند آنچه در سال های 70 رخ داد و جناح چپ کاملا از صحنه سیاسی کشور کنار کشید و حتی فعالیت های تشکیلات خود را منحل کرد و هنگامی که در سال های 75 و 76 دید آهسته و آهسته فضای اجتماعی دوباره دارد مساعد می شود فعالیت سیاسی را از سر گرفت. ولی آقای احمدی نژاد چنین رویکردی را دنبال نمی کند.

ایمانی یادآور شد: احمدی نژاد کسی نیست که از صحنه سیاسی کشور به کل کنار بکشد و خود را بازنشسته کند. او مترصد است ببیند تا فضا چه زمانی اجازه می دهد بنابراین قطعا دوباره به صحنه خواهد آمد.

وی راجع به حکمت عدم برخورد دستگاه قضایی با رفتارهای نامتعارف احمدی نژاد بیان کرد: احمدی نژاد 8 سال مدیر جمهور و مقام دوم این کشور بود بنابراین مسئولان عالی رتبه در شورای عالی امنیت ملی و دستگاه قضایی مقداری ملاحظه او را می کنند تا کار به جایی نکشد که مورد نیاز باشد با او برخورد قضایی شود؛ ولی این ملاحظه تا یک زمانی است و بی انتها نخواهد بود. باید دید حرکات او چه طور پیش می رود.

احمدی‌نژاد خود را بازنشسته نمی‌کند / ناصر ایمانی

این تحلیلگر پرسشها سیاسی اظهار کرد: البته احمدی نژاد این درک را دارد که اگر بی گدار به آب بزند شاید برخورد قضایی قریب الوقوع خواهد بود. او زمانی فکر می کرد، محال است دستگاه قضایی به سراغ نزدیکانش یعنی مشایی و بقایی بیاید و آنها را دستگیر کند ولی آمد. بر اساس همین تفکر هم آنها بی پروایی هایی را انجام می دادند. الان فقط شخص آقای احمدی نژاد مانده ولی اگر بخواهد کار به جای باریک بکشد، راجع به احمدی نژاد هم هیچ محدودیتی به لحاظ برخورد قضایی وجود ندارد.

وی با بیان اینکه امکان دارد احمدی نژاد منتظر ترساندن خارجی باشد، افزود: اگر خطری خارجی کشور را ترساندن کند -که خیلی احتمالش بعید است- تصور نمی کنم جامعه به این نتیجه برسد که «در برابر تهدیدات خارجی فقط احمدی نژاد می تواند بایستد» چون ایستادن برابر ترساندن خارجی مساوی در حوزه کاری جریانات نظامی هست. احمدی نژاد اصلا رابطه خوبی با هیچ کدام از نهادهای نظام به خاص نهادهای نظامی ندارد که حالا بخواهد جهت زمانی مسئولیت کشور را به عهده بگیرد.

جامعه از جریان‌های سیاسی هم عبور کرده چه رسد به احمدی‌نژاد| او پایگاهی میان نیروهای نظامی ندارد 

این تحلیلگر پرسشها سیاسی با بیان اینکه مردم نیز به خوبی می دانند احمدی نژاد پایگاهی میان نیروهای نظامی ندارد، یادآور شد: وقت احمدی نژاد خیلی وقت است به آخر رسیده هست. حتی اگر همچنان بعضی دستگاه های حاکمیت نظر خوشی به احمدی نژاد داشته باشند که اصلا ندارند. فکر نمی کنم او به آن معنا پایگاه بین مردم داشته باشد که بر اثر ترساندن خارجی بتواند اقبال جامعه را کسب کند و در انتخابات ریاست جمهوری رأی بیاورد. واقعا جامعه خیلی وقت است از احمدی نژاد عبور کرده، حتی جامعه از جریان های سیاسی مرسوم هم عبور کرده است چه رسد به فردی به نام احمدی نژاد.

احمدی‌نژاد خود را بازنشسته نمی‌کند / ناصر ایمانی

واژه های کلیدی: خارجی | سیاسی | دستگاه | احمدی نژاد | احمدی نژاد | اخبار سیاسی و اجتماعی

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : blogzz